Nallıhan doğa yürüyüşü

Mehmet Y. Yılmaz:

mehmet-y.-yilmaz-yandas-zenginleri-kizdiracak--1410101200_l

 

 

 


GEÇTİĞİMİZ yıl eylül ayında Atlas dergisinin okuyucuları için düzenlediği bir doğa yürüyüşüne katılmak için Ankara’nın ilçelerinden Nallıhan’a gitmiş, sizlere de bu olağanüstü doğa zenginliğimizden bu köşede söz etmiştim.

Nallıhan ile ilgili olarak sevindirici bir haber aldım.

Türkiye Çevre Vakfı, Ankara Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle, Nallıhan’daki yürüyüş parkurlarının iyileştirilmesi projesini tamamlamış.

Proje çerçevesinde, Nallıhan’daki 10 ayrı yürüyüş parkurunu, botanikçi, zoolog, jeolog, jeomorfolog, plancı ve haritacı uzmanlardan meydana gelen grup tek tek dolaşmış, yörenin doğasıyla ilgili bilgileri (bitki, hayvan, yörenin jeolojik özellikleri gibi) toplamış.

Bu bilgiler yürüyüş haritalarına işlenmiş, renkli broşürler haline getirilmiş. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan broşürlerin baskısı bitmek üzere!

Eylül yine geldi ve Nallıhan doğasever yürüyüşçüleri misafir etmek için bu kez her zamankinden daha çok hazırlıklı.

Türkiye Çevre Vakfı’nın internet sitesinde (www.cevre.org.tr) Nallıhan ile ilgili bölüme girerseniz daha ayrıntılı bilgilere de ulaşabilmeniz mümkün.

Eylül ayında bir kısa hafta sonu tatili için gidecek yer arıyorsanız, tabiatı ve yürümeyi de seviyorsanız bir denemenizi öneririm.

Kaynak: Mevcut Haberin Devamı İçin Tıklayınız…
Stockings porn