Beyninizi besleyin

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu:

osmanmuftuoglu

 

 

 


İyi hayat konusunda ciddi biçimde kafa yorduğunu, güzel ve sağlıklı bir hayat arayışlarında önemli sonuçlara ulaştığını bildiğim Dr. Gary Small’un güzel bir cümlesi var. Dr. Small diyor ki: Önce beyninizi düzeltin gerisi kendiliğinden gelir!

Dr. Gary Small iyi hayatın temel çözümünün bedensel zindelikten çok beynin zindeliğinin azami düzeye çıkarılmasından geçtiğine inanıyor, beyninizi uzun ve sağlıklı bir yaşama göre ayarlar ve hazırlarsanız bedeniniz zaten onu izleyecektir” diyor ve ekliyor: Aklımızı çalışır durumda tuttuğumuz zaman fiziksel zindeliğimizi korumaya, ilişkilerimizi geliştirmeye, uzun yaşamı destekleyecek bir beslenme planı uygulamaya ve saydığım sekiz kuralın diğerlerine ulaşmamızı sağlayacak sağlıklı yaşam biçimi değişikliklerini yapmaya daha yatkın oluruz.

Dr. Small’ın belirttiği bu konunun altını çizmek istiyorum. Bizim toplumumuzda da sağlığı ve sağlamlığı sürdürebilmenin sadece yeme içme alışkanlıklarımızı değiştirmek ve bedenimizi beslemekle, hadi bilemediniz buna bir de düzenli fiziksel aktiviteyi eklemekle başarılacak bir şey olduğunu düşünülüyor.

Oysa beynimiz için de “kullan ya da kaybet” prensibi en az kaslarımız ve kemiklerimiz kadar önemli. Beynimiz için de onu doğru duygularla beslemek, olumlu görüşleri sürdürmek ve ılımlı bir hayat tarzıyla mutluluk ve verimliliğe destek olmak son derece anlamlı.

Çok güzel bir çalışma sadece olumlu ve mutlu yaşlıların olumsuz görüşlü ve mutsuzlara oranla neredeyse yirmi yıl daha uzun yaşama şansı yakaladıklarını gösteriyor.

Kaynak: Mevcut Yazının Devamı İçin Tıklayınız…
Stockings porn