3. Köprüde Çevresel Revizyon

Şükrü ANDAÇ:

0f350d5

 

 

 


İstanbul’da temeli atılan 3. köprüde, ihaleyi kazanan konsorsiyum finansmanı sağlamadan özkaynakla işe başladı. 2 milyar doların üzerindeki finansman için görüşülen 8 Türk bankasının projeye para vermek için haziranda çıkacak çevre raporunu beklediği ortaya çıktı.

Bu raporun çevre koşulları konusunda itirazı olan bankaların istediği şartlarla oluşturulan revize bir planı kapsadığı belirtiliyor.

İş Bankası’nın Genel Müdürü Adnan Bali 3. köprüde finansmandan önce çevreyi konuştuk. Bu konuda kendimizi iyi hissedeceğimiz konumda olmalıyız

3. köprüyle ilgili olarak işe başlarken projedeki en kritik konunun çevre sorunu olduğunu kaydeden Bali, ‘çevre raporuna bakıp ona göre imza atma’ kararı aldıklarını bildirdi.

3. köprü gibi büyük projelerde öncelikle iki konuya baktıklarını hatırlatan Adnan Bali, “Bunlar çevreye saygı ve bankanın itibarı. Önce çevreye uygunluk sonra projeyi durduracak yargı kararı ya da toplumsal tepki bu tür projelerde önemli. İkinci kaygı olmadan birincinin olması mümkün değil.

Kaynak: Mevcut Haberin Devamı İçin Tıklayınız…
Stockings porn