Termal terapiyi etkili kullanmak

Mesude ERŞAN:

profile_200


Günlük stresten uzaklaşmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, dinlenmek kısacası hem beden hem de ruhunuzu beslemenin en iyi yollarından biri de termal ve SPA’lar. Kürlerden maksimum fayda elde etmek için size 7 önerim var…

1. Kaplıca, termal tesis, SPA’yı ihtiyacınız ya da sağlık sorununuza yönelik seçin. Tıbbi ekoloji ve hidroklimatoloji uzmanları sizi ihtiyacınıza en uygun tesise yönlendirir. Örneğin bazı hastalıklar için kaplıca önerilmez.

2. Toplam etki için SPA veya kaplıca kürlerini tekrarlayın. Kaplıcalarda 10-15 gü n kalıp hergün banyo, masaj, hamam, saunadan yararlanıp egzersiz yapmak, 9 ay süren iyilik halini getiriyor. Haftada 1 kez gidecekseniz bunu 8 hafta üstüste tekrarlamanızda yarar var. Haftada 2 kez gidiliyorsa 6 hafta süreyle yapmak gerekiyor. Haftada 3 kez gidildiğinde, 3-4 hafta üst üste tekrarlanmalı. Genel sağlık hissini, haftada 1-2 uygulamayla sürdürmek mümkün.

3. DUYULARINIZI BESLEYİN: Klasik SPA insanın 5 duyusuna seslenir: Görsel, dokunsal, koku, işitsel ve ruhsal… Bedenin yanında, ruha da iyi gelir. Bütüncül bir iyilik hali yaratır. Zaten SPA’nın en büyük avantajı modern, bilimsel tıbbın veremediği ya da yeteri kadar veremediği bütünsel yaklaşımı göstermesi.

4. Masaj herkese iyi gelir. Kürünüz ne olursa olsun üstüne masaj alın.

5. Odada kapalı kalmayın, hareket etmek için her fırsatı kullanın.

Kaynak: Mevcut Yazının Devamı İçin Tıklayınız…

 


 
Stockings porn