Bu felaketin sorumlusu insan

Mehveş EVİN:

1339241790-mehves


Filipinler’i vuran tayfun yüzünden on bin kişinin öldüğü sanılıyor.

Filipinler’i perişan eden afetlerin anası, tam da Varşova’da yapılan BM İklim Değişikliği Konferansı’na denk geldi.

BM, yıllardır toplanıp bir türlü iklim değişikliğiyle ilgili etkili kararlar alamıyor. Küresel iklim değişikliğinin bir numaralı zanlısı gelişmiş ülkeler, kendi gemilerini yürütmek uğruna gelişmemiş ülkelerin dramına dram katmakla suçlanıyor.

Tayfunun, iklim değişikliğinin bir sonucu olduğuna inanmıyor musunuz? O zaman ölüleri bulmak için kendi elleriyle toprağı kazan Sano’nun ülkesine buyrun! Dünya, fosil yakıt çılgınlığı yüzünden ısındıkça okyanuslar da etkileniyor… Fırtınaların yıkım etkisinin bu nedenle büyüdüğü, bilimsel bir gerçek.

Pasifik’teki adalarda, Karayipler’de ve Hint Okyanusu’ndaki deniz suyu seviyesi aşırı yükseldi. Küçük ada ülkeleri ölüm kalım savaşı verirken, gezegenin her yerinde hızlı bir yıkıma sürükleniyoruz: Himalayalar’da, Kuzey Buz Denizi’nde büyük miktarlarda buzullar eriyor. Mekong, Ganj, Amazon ve Nil gibi büyük deltalarda felaketler çoğalıyor… Afrika’da aşırı kuraklık baş gösteriyor. Meksika Körfezi veya Kuzey Amerika’nın doğusundaki devasa fırtınaların artması tesadüf değil.

Kaynak: Mevcut Yazının Devamı İçin Tıklayınız…
Stockings porn