Çerkezköy Organize TÜBİTAK’a ‘kirlilik karnesi’ hazırlatıyor

Vahap Munyar:

profile_200


Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Üyesi Yıldırım Ulkat, Bölge Başkanı Ömer Sarıoğlu’nun açıklamalarını içeren mesajı gönderince, Cengiz Solakoğlu’ndan dinlediğim ayrıntıları anımsadım.

Ömer Sarıoğlu, mesajıyla ÇOSB’da yaptıklarıyla Türk sanayicisinin çevreye saygı konusunda hangi noktaya ulaştığını ortaya koydu:

– TÜBİTAK, imzaladığımız protokol çerçevesinde 228 fabrikanın bulunduğu ÇOSB’da hava ve koku kirliliği ile hava kalitesinin seviyesini belirlemek üzere çalışmalar yapıyor, sonuçları bir rapor haline getiriyor.

Sarıoğlu, ÇOSB’daki tesislerde 60 bin kişinin istihdam edildiğini vurgulayıp, ekledi: – Üretim ve ihracat yaparken, istihdam sağlarken Türkiye ekonomisine katkı bulunuyoruz. Üretim süreçlerinde ortaya çıkan olumsuzlukları, çevrenin tahribatını da cesurca ortaya koymalı ve mücadele etmeliyiz. TÜBİTAK’la yürüttüğümüz projeyle yapmaya çalıştığımız budur.

– Çerkezköy OSB’deki tesisler, proses, hammadde, ürün, yakıt, emisyon kaynakları gibi özellikleri açısından değerlendirilerek endüstriyel kaynaklı emisyon envanteri belirleniyor. Tesislerde kullanılan yakıta bağlı olarak karbon emisyonları saptanıyor. Koku ölçümleri ile kaynakların koku konsantrasyon seviyeleri irdeleniyor.

Kaynak: Mevcut Yazının Devamı için Tıklayınız…
Stockings porn