Orman Yangınları

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’de 2013’te meydana gelen 3 bin 486 orman yangınında 11 bin 355 hektar alanın zarar gördüğünü söyledi.

Ülke yüzölçümünün yüzde 27,7’sinin orman alanlarından oluştuğunu, 2023’te bu rakamı yüzde 30’a çıkarmayı hedeflediklerini ifade den Prof. Dr. Eroğlu, ormanların yaklaşık 12,5 milyon hektarının yangına çok hassas bölgelerde bulunduğunu bildirdi.

Orman yangınlarına hızlı ve başarılı müdahale sonucunda geçmiş yıllara oranla yangın başına zarar gören alanın azalarak 3,2 hektara düştüğüne dikkati çeken Prof. Dr. Eroğlu, Yangınlara müdahale süresi yangına hassas 13 Bölge Müdürlüğünde 14 dakikaya, ülke genelinde ise 17 dakikaya indirilerek 2013’te yangınlar büyümeden sunduruldu. Dolayısıyla da yangından zarar gören alan en alt seviyeye çekildi. şeklinde konuştu

Orman yangınlarının başlıca nedeninin ihmal ve dikkatsizlik olduğunu vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:

Bu yıl içerisinde orman yangınları dışında zirai alan ve bahçe yangınlarına da müdahale edildi. Tarla ve bahçe yangınlarına zamanında müdahale eden ekipler on binlerce hektar zirai araziyi yangın zararından korudu ve bu yangınların ormanlık alanlara sıçramasının önüne geçti.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Akdeniz ülkeleri arasında son 10 yılda meydana gelen orman yangınlarına bakıldığında ülke ormanlarına oranla en az zararın Türkiye’de yaşandığını dile getirdi

Kaynak :Orman ve Su İşleri Bak.
Stockings porn