Çölleşme ile Mücadele BM Sözleşmesi Taraflar Konferansı

Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi‟nin 2015 yılında gerçekleştirilecek Taraflar Konferansı, Orman ve Su İşleri Bakanlığının ev sahipliğinde Türkiye’de yapılacak.

Namibya‟nın başkenti Windhoek‟ta 145 ülkeden, 45‟i bakan olmak üzere 3 bin delegenin iştiraki ile gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesinin 11. Taraflar Konferansı (UNCCD COP11) tamamlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, daha önceki bölgesel toplantılarda ve Güney Kore‟de düzenlenen 10. Taraflar Toplantısında, ülkemizin içinde bulunduğu Kuzey Akdeniz Bölgesi Bölgesel Koordinasyon Birimine ev sahipliği yapma talebinde bulunmuştu. Cop 11‟de düzenlenen bölgesel toplantıda Türkiye‟nin Bölgesel Koordinasyon Birimi‟ne ev sahipliği talebi görüşüldü ve taraf ülkeler tarafından olumlu yönde karar alındı. Toplantıda alınan bu karar, UNCCD Sekretaryasına iletildi. Bu safhadan sonra UNCCD ve Türkiye arasında Koordinasyon Biriminin ev sahipliği anlaşması çalışmalarına başlanacak.

Çölleşme ile Mücadele Birleşmiş Milletler Sözleşmesi, dünyanın en hassas ekosistemlerindeki arazi bozulumuna ve buralardaki insanların vaziyetine dikkati çekmesi bakımından dünya çapında dikkatle takip ediliyor. Yürürlüğe girmesinin üzerinden 15 beş yıl geçen UNCCD, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması ve fakirliğin azaltılmasında önemli bir araç olarak kabul görüyor.

Kaynak :Orman ve Su İşleri Bak.

Haberin Devamı:

Stockings porn