Yangın Mevsimi Başladı…Dikkat

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sıcaklıkların artışıyla birlikte yangın mevsiminin başladığına dikkat çekerek, “Orman yangınlarının yüzde 90‟ı insan hatasından kaynaklanıyor. Vatandaşlarımızın göstereceği hassasiyetle orman varlığımıza hep birlikte sahip çıkalım. Unutmayalım ki, elimizle yaktığımız ateşi gözyaşımızla söndüremeyiz. dedi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yurdumuzun sıcak hava dalgasının tesirine girdiğini belirterek, sıcaklıkların önümüzdeki günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini vurguladı. Sıcaklık artışının orman yangınlarında da artışa neden olduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Son 10 yıllık yangın çıkış sebepleri incelendiğinde meydana gelen yangınların yüzde 90‟ının insan kaynaklı olduğu görülmektedir. Yangın çıkmasında piknik ateşi, çoban ateşi, anız yakılması, avcı ateşi, kasıt gibi unsurlar rol oynamaktadır. dedi

Orman yangınlarının çıkmasındaki en önemli unsurun dikkatsizlik ve tedbirsizlik olduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Piknik yapmak için ormanlık alanlara gelenler yaktıkları ateşi söndürmeden ya da söndürdüklerini zannederek orayı terk etmektedirler. Piknik yaparken daha dikkatli olunmalı, ormanlara cam ve cam kırıkları ile sigara izmaritleri atılmamalıdır. Alo 177 ücretsiz orman yangın ihbar hattına herhangi bir duman görüldüğünde aranarak bilgi verilmelidir. dedi.

Kaynak :Orman ve Su İşleri Bak.

Haberin Devamı:

Stockings porn