Akkuyu için nükleer ÇED başlamadan bitti

Akkuyu’da kurulmak istenen nükleer santralla ilgili ilk Çevresel Etki Değerlendirme Halkı Bilgilendirme Toplantısı protestolar nedeniyle yapılamadı.

Mersin’de yaklaşık 30 yıldır konuşulan Akkuyu nükleer santralı konusunda dün bir ilk yaşandı. Gülnar ilçesi Büyükeceli beldesinde santralla ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Halkın Katılımı Toplantısı düzenlendi.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den nükleer karşıtları toplantı için gelirken kolluk kuvvetleri de 100’ü aşkın polis ve jandarma görevlendirince 1000 nüfuslu beldede alışılmadık görüntüler yaşandı. İlk arbede salona girerken yaşandı. Barikat kuran jandarma önce yalnız köylülerin alınacağını duyurdu. Yönetmeliklerde böyle bir ibarenin bulunmadığına dair itiraz gecikmedi. Emniyet yetkilisi cevabı yapıştırdı: ‘Her şeyin yönetmelikte yazması gerekmez. Kolluk bakar, gerekli görür, yönetmeliği yorumlar.’

Sakıncalı tişörtler Baskı artınca önce köylülerin sonra aktivistlerin içeri alınacağı duyuruldu. Aramada bozuk paralar ve çakmaklara el konulurken Greenpeace’in tişörtleri de sakıncalı bulunarak toplantıya sokulmadı.

Kaynak :Radikal Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1083330&CategoryID=77

Stockings porn