Gıdalar Artık Daha Güvenli Olacak

Bakan Mehdi Eker, ‘Gıdayla ilgili 90 yönetmeliğin bir arada devreye girdiği Türkiye’de yeni bir ‘gıda güvenliği sistemi’ kuruluyor’ dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, şöyle konuştu:

‘Uyguladığımız tarımsal politikalarla bu stratejik değere uygun bir tarım sektörü yapılanması gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de gıda sektörü ve sanayi gelişiyor. Biz gıdayı bir zincir olarak nitelendiriyoruz. Nerede başlar?

Tarlada ve toprakta başlar. Toprağın güçlenmesinde, toprağa atılacak tohumda başlar. Nereye kadar? Kasenin içindeki evreye kadar. Yani kaşığımızın tamamının içine girene kadar. Bu halkaları bir zincir olarak görüyoruz. Bunları bir bütün olarak ele alıp tedarik, temin, üretim, endüstri, denetim, kısacası zincirin bütün halkalarının değerlendirilmesi lazım. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız, gıdayla ilgili 90 yönetmeliğin bir arada devreye girdiği Türkiye’de yeni bir ‘gıda güvenliği sistemi’ kuruluyor.’

Tüketim kalıplarının değiştiğini dile getiren Eker, ‘Alışkanlıklar değişiyor. Yani, şehre uygun, şehir hayatına ve kültürüne uygun formlar gelişiyor. Dolayısıyla bu zincirin halkalarındaki bütün üretim mekanizmalarını değerlendirmek, takip etmek son derece önemli. Tabi Türkiye ve yatırım ortamının iyileşmiş olması, yabancı sermayenin Türkiye’ye gelmesini kolaylaştırıyor.’ diye konuştu.

Kaynak :TRT HABER

Haberin Devamı:http://www.trthaber.com/haber/saglik/gidalar-artik-daha-guvenli-olacak-23187.html

Stockings porn