Hayrettin Karaca, Hakim karşısına çıktı

TEMA Vakfı Onursal Başkanı ve Alternatif Nobel ödüllü sahibi Hayrettin Karaca’ya karşı açılan dava görülmeye başlandı. Dava 15 Şubat 2013 tarihine ertelendi.

Maden şirketinin Karaca’ya yönelik şikayetlerini geri çekmesine rağmen görülen kamu davası duruşması, keşif talepleri ve tanıkların dinlenmesi için 15 Şubat 2013 tarihine ertelendi.

Tema Vakfı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, 7 Aralık 2012’de Stockholm’de yapılacak olan Alternatif Nobel olarak da bilinen Doğru Yaşam Ödül Töreni’nde “Doğru Yaşam Onur Ödülü” alacak. Bu ödül töreninden 2 hafta öncesinde 90 yaşındaki Hayrettin Karaca İzmir Dikili’de hakim önüne çıktı.

Hayrettin Karaca’ya karşı açılan kamu davasının duruşması 20 Kasım 2012’de İzmir Dikili’de yapıldı. Sanık olarak yargılanan Hayrettin Karaca ‘Kozak yaylasında çok sayıda ağaç kesildiğini öğrenince ekolojik sistemin uğradığı zararı görmek istedim. Ancak kamuya ait olan orman arazisine girmem engellendi. Ben ve yanımdakilerin engellenmesinin üzerine bir de hakkımızda dava açılması çok üzücü.’ dedi. Karaca ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırdı. Mağdurken, suçlu durumuna düştük’ dedi.

Dikili’de gerçekleşen davaya yerel ve ulusal ilginin yanısıra uluslararası boyutta da ilgi ve katılım vardı. Doğru Yaşam Ödülü Heyeti’nden uluslararası avukat Agneta Johansson ve Merkezi İsveç’te bulunan Uluslararası Hukuk Desteği Konsorsiyumu’ndan Bitte Hammargren da davayı izlemek ve Hayrettin Karaca’ya destek olmak üzere Türkiye’ye geldi.

TEMA Vakfı ve Doğru Yaşam Ödülü Vakfı, Karaca hakkındaki davanın uluslararası adil yargılanma standartlarında olması ve Kozak Yaylası’na sahip çıkılması için çağrıda bulunuyor.

Kaynak :Yeşil Gazete

Haberin Devamı:http://www.yesilgazete.org/?p=67012

Stockings porn