Ford Otomobil Parçası Üretimi İçin Eski Banknotları Test Ediyor

Sürdürülebilir otomobil parçaları konusunda çok ciddi adımlar atan Ford’un pet şişe, tahıl atıkları vb. kullanarak ürettiği parçaları daha önce sizlerle paylaşmıştık. Hammadde portföyünü büyütmeye devam eden Ford şimdi de eski kağıt paraları geri dönüştürmekle ilgileniyor.

Sadece Amerika’nın yılda 1.6milyon kilo eski parayı imha ettiğini göz önüne alırsak Ford gerçek anlamda sürdürülebilir bir kaynak keşfetmiş gibi duruyor. Petrol bazlı plastik ürünler için alternatif hammadde arayışını kesintisiz sürdüren Amerikalı otomotiv devinin amacı ise eski paralardan güçlendirilmiş plastik aksam üretmek.

Tahıl atıkları, halı parçaları, eski kot pantolonlar ve tropik pamuk türü kenaf gibi hammaddeler kullanarak yıllık petrol tüketimini 2.5milyon ton düşüren Ford; 2013 model Focus ve Fiesta’ ların üretiminde petrol harici plastik hammadde kullanımını azami seviyede tutmayı hedefliyor.

Kaynak :Limitsiz Enerji

Haberin Devamı:http://www.limitsizenerji.com/cevre/geri-donusum/1795-ford-otomobil-parcasi-uretimi-icin-eski-banknotlari-test-ediyor

Stockings porn