Yemezler değil, zaten yemişiz!

Greenpeace, ‘Markanıza GDO bulaştırmayın, yemezler’ kampanyası başlattı. 29 gıda maddesi için onay bekleyen TGDF Başkanı Kopuz ise, ‘Biyogüvenlik yasası çıkmadan önce zaten yiyorduk’ dedi!

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) 29 adet genetiği değiştirilmiş organizmalarının (GDO) ithalatı için Biyogüvenlik Kurulu’na başvurunca yeni bir tartışma başladı. Greenpeace Türkiye’nin ‘Markanıza GDO bulaştırmayın… Yemezler’ kampanyasına 300 bin kişi katıldı. Tüketiciler GDO’lu ürün istemezken, 29 gıda maddesi için onay bekleyen TGDF Başkanı Şemsi Kopuz’dan ilginçi bir açıklama geldi. Söz konusu ürünlerin Biyogüvenlik Yasası çıkmadan önce zaten Türkiye’de kullanıldığını söyleyen Kopuz, ‘GDO’yu ülkeye sokamadığımız için hammadde maliyetlerimiz yüzde 50’ye kadar artıyor. ABD’deki kadar serbest olsun demiyoruz ama AB mevzuatı uygulansın’ dedi.

ETİKETİNE ‘GDO’LUDUR YAZMAYAN HAPSE GİRER

Biyogüvenlik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Yardımcı ise, ‘AB’de kabul edilen, Türkiye’de de kabul edilecek diye bir şey yok. Onay çıkarsa, bu hammaddelerle üretilen ürünlerin etiketine ‘GDO’lu yazmak zorundalar. Aksi takdirde hapse girerler; bu ceza paraya da çevrilmiyor’ dedi.

Kaynak :Haber Türk Gazetesi

Haberin Devamı:http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/757411-yemezler-degil-zaten-yemisiz

Stockings porn