Denizli : Jeotermal sahalar

Denizli İl Özel İdaresi tarafından Sarayköy ilçesi Tekkehamam bölgesinde 2011 Kasım ayında Tekke-1 ismiyle başlatılan sondaj çalışması 880 metre derinlikte tamamlandı. Test çalışmalarına başlanan sondajda yapılan ilk tespitlere göre açılan kuyuda 130 debide 160 derece jeotermal su bulundu.

Tekkehamamı bölgesinde 160 derece sıcaklığındaki debi olarak da çok güçlü bir kuyunun İl Özel İdaresi tarafından, ilçe ve ülke ekonomisine kazandırıldığını ifade eden Abak, şöyle devam etti:

Sarayköy, jeotermal enerji, jeotermal tarım ve jeotermal turizm bakımından çok önemli bir bölge. Bu kuyu vasıtasıyla ve önümüzdeki günlerde yapılacak ihale sonrası burada yatırım yapacak olanlar, bölgenin potansiyelini harekete geçirecek. Bu kuyular ve akabinde açılacak kuyularla ilçemiz hem jeotermal turizm, hem jeotermal tarım yönünden büyük bir atılım içerisine girecek. Organize tarım bölgesiyle çok daha iyi noktalara gelecek. Her hafta, gerek yurtiçi, gerekse yurt dışından gelen yatırımcıları ilçemizde ağırlıyoruz. Bu kuyu vasıtasıyla da Sarayköy’ün önü açılmış olacak

Kaynak :Hürriyet Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20191995.asp

Stockings porn