su uyarısı

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Cliton’ın talebiyle, su güvenliği konusunda hazırlanan ABD Ulusal İstihbarat Tahmini adlı gizli belgede yer alan verilere dayanarak hazırlanan raporda, suyun gelecek 10 yıl içinde ulusal ve küresel gıda pazarlarında aksaklıklara ve ülkeler içinde veya devletler arasında gerilime neden olma potansiyeli taşıdığı ancak bu süre içinde suya bağlı olarak savaşlar çıkma olasılığının az olduğu bildirildi.

Su sorununun 2022 yılından sonra daha ciddi hale geleceğine işaret edilen raporda, bu tarihten sonra başta Güney Asya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika olmak üzere suyun bir savaş silahı olarak kullanılması veya terör aracı haline gelmesi ihtimalinin daha da güçleneceğinin altı çizildi.

Ülkelerin geçmişte su ile ilgili konuları müzakerelerle çözümlemeye çalıştıkları, ancak su kaynaklarındaki azalma daha ciddi boyutlara ulaştıkça bunun değişebileceğine dikkat çekilen raporda, ”Gelecek 10 yıldan sonra, su kaynaklarındaki azalmalar daha ciddi hale geldikçe, havzalarda paylaşılan suyun giderek artan bir şekilde baskı unsuru haline geleceği ve böylece bir silah veya teröristlere yeni hedefler yaratmak için kullanılması ihtimalinin daha da güçleneceğini tahmin ediyoruz ifadesi yer aldı.

Clinton, söz konusu açıklamayı, ABD’nin su yönetimi konusundaki uzmanlığını dünya ülkeleriyle paylaşmayı amaçlayan ABD Su Ortaklığı belgesi hakkında bilgi verirken yaptı.

Kaynak :Zaman Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1263003&title=abddeki-federal-istihbarat-kurumlarindan-su-uyarisi

Stockings porn