Okullara su arıtma cihazı geldi

İstanbul’da muhtemel bir depreme karşı okulların güçlendirildiği İstanbul’da yenideninşa edilen 100’ün üzerinde ilköğretim okuluna su arıtma sistemi kuruldu.

Böylece öğrenciler özel olarak kurulan musluklardan temiz su içebiliyor. Yeni yapılacak okulların şartnamesine dahil edilen ‘Su arıtma tesisi’ projesi 2010 yılında uygulamaya alındı.

Okulun zemin kısmına kurulan sistem, her kata su servis ediyor. Böylece her katın koridorlarında su içme alanı bulunuyor. Öğrencilerde su almak için kantinin yolunu tutmuyor. Öyle ki, minik öğrenciler teneffüs aralarında, oyundan yorulup nefes almak istediğinde elini musluğa dayayıp suyunu içiyor yada suluğunu arıtılmış suyla dolduruyor.

. 2010 yılından bu yana İstanbul’da 100’e yakın okul bu proje kapsamına dâhil edilerek inşa edildi. Sistemin toplam maliyeti ise 5 bin lira civarında. İhaleyi kazanarak okulu yapan müteahhitler su arıtma tesisini yapacak firmayı da belirliyor. Cihazın bakımı 3 ayda bir yapılıyor ve sistem, yenilenen okullarda okul aile birliği tarafından yapılıyor.

Kaynak :Zaman Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1257630&title=okullara-su-aritma-cihazi-geldi-ogrencinin-harcligi-cebinde-kaldi

Stockings porn