Çıralı için bir imza

Dünyanın en güzel plajlarından biri olan Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Çıralı plajına yapılması planlanan otel yapımına karşı günlerdir nöbet tutan yöre halkı imza kampanyası başlattı.

Dünyanın en güzel plajlarından biri olan Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı köyü sahiline otel yapılmak isteniyor. Otel inşaatına karşı sahilde kurdukları çadırlarla şirketin bölgeyi tel örgülerle çevirmesini engelleyen vadi halkı imza kampanyası başlattı. Çıralı halkı projenin iptal edilmesi için tüm kamuoyunu destek vermeye davet ediyor.

Çıralı halkı tarafından başlatılan imza kampanyasının metni şöyle:

Çıralı sahili Akdeniz Eko Sistemi içerisinde Türkiye’nin sahip olduğu ender bulunan sahillerinden biridir. Çıralı sahili 3,2 km uzunluğunda olup, 18 farklı endemik bitki türüne ve her sene sayısı artan deniz kaplumbağalarının yuvalama alanından biridir. Bahsi geçen endemik bitki türleri ülkemizin azalmakta olan önemli kumullarında yetişmektedir. Ayrıca birçok hayvan ve bitki türü Uluslararası Bern Sözleşmesine göre sıkı koruma altına alınması gereken türlerdir ve bu sebeple birçok Uluslararası kurum tarafından çalışmalar yürütülmektedir.

Çıralı sahili ayrıca 1. Doğal Sit alanı olup Olimpos-Beydağları Milli Parkı sınırları içinde bulunmaktadır.

Kaynak :Yeşil Gazete

Haberin Devamı:http://www.yesilgazete.org/?p=49871

Stockings porn