Sakarya’da ‘Bal Ormanı’ kuruldu

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde, ‘Bal Ormanı’ kuruldu.

Sakarya- Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde tabiatın uygun olduğu alanlarda oluşturulmaya başlanan ve Sosyal Ormancılık Projesi adı altında vatandaşlara ek gelir sağlamak amacıyla yapılan uygulamalardan biri olan ‘Bal Ormanı’, Söğütlü İşletme Şefliği’nde faaliyete geçti. Keltepe mevkisindeki 10 hektarlık alanda kurulan Bal Ormanı’na, 12 bin 650 adet fidan dikildi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, düzenlenen törende, ormanların vasfını iyileştirme konusunda çalışmalar yapıldığını anımsattı.

Bu çalışmanın güzel bir örnek olduğunu dile getiren Büyük, ‘Bu ormanlarda çiftçimize aynı zamanda bal üretimine uygun bir zemin hazırlamış oluyoruz. Toprağımızı en iyi şekilde kullanmış oluyoruz. Bozulmamış orman alanlarında veya yeniden orman olarak kazandırılması gereken alanlardaki projeleri daha klasik orman ürünleri yerine bu tür özelliği olan, sosyal politika içeren uygulamalarla güzelleştirmiş oluyoruz. Ben bu işbirliği içerisinde çalışma yapan tüm arkadaşlarımı kutluyorum’ dedi.

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ise konuşmasında, 21 hektarlık alanda 3 ‘Bal Ormanı’ kurulmasını planladıklarını ifade etti.

Kaynak :Cumhuriyet Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=300904
Stockings porn