Uzmanlardan ‘Bitki Çayı’ Uyarısı

Alternatif tıp dev bir sektör oldu. Bitkisel ürünlere hem raflarda hem de sanal ortamda rastlamak mümkün. Ancak uzmanlar uyarıyor:

Konuya ilişkin bilgi veren Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Erdal Duman, Bitkisel ürünler ilaç değildir. Bitkilerin içinde birden çok madde bulunur. Örneğin aldığınız bir madde şekerinizi olumlu etkiler öte taraftan vücudunuzun tuz oranını bozmakta, idrar söktürücü özelliğiyle kolesterol dengenizi olumsuz etkilemektedır diye konuştu.

Bazı İlaçlarla Olumsuz Etkileşime Girebilir

Bitki çayları pek çok ilaçla olumsuz etkileşime girebiliyor.Bitki çayları konusundaki yaygın görüşlere dikkat çeken Dr. Duman, Bitkisel ürünler ilaç değildir. Bitkilerin içinde birden çok madde bulunur. Örneğin aldığınız bir madde şekerinizi olumlu etkiler öte taraftan vücudunuzun tuz oranını bozmakta, idrar söktürücü özelliğiyle kolesterol dengenizi olumsuz etkilemektedır. diye konuştu.

Bitki çayları konusundaki yaygın görüşlere dikkat çeken Dr. Duman, ‘İnsanlar artık mucize peşinde koşuyor. Bir bitki çayı içsem 4 ayda 40 kilo versem kurtulsam diye bu çalyarı alıyor’ şeklinde konuştu.

Uzmanlar, bitki çaylarından vazgeçemeyenlere günde en fazla 2-3 bardak için diyor

Kaynak :TRT HABER

Haberin Devamı:http://www.trthaber.com/haber/saglik/uzmanlardan-bitki-cayi-uyarisi-17770.html

Stockings porn