Ağaçlar kesilmesin

Mustafakemalpaşa’nın 40 hanelik Ömeraltı Köyü yakınlarında faaliyet gösteren İstanbul merkezli Siltaş A.Ş’ye ait bir krom madeni, 2 ay önce Kınalı Batak Mevkii’ne şantiye kurarak maden çıkarmaya başladı.

Bir süre sonra depolama ve ayrıştırma yapacak yer arayan firma, Ömeraltı Köyü’ne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Koca Geçit Mevkii’nde, çam ağaçlarının yoğun olduğu bölgeyi uygun gördü. Gerekli yasal izinleri alan firma önceki hafta Cuma günü saat 10.00 sıralarında Orman İşletme Müdürlüğü’nde çalışan bir grup yangın ekibi ile birlikte tesisin kurulacağı mevkide ağaç kesimine başladı.

Ağaçların kesildiği haberini alan köy halkı bölgeye gelerek kesimi engelledi. Köylünün beklenmedik çıkışı karşısında kısa bir süre kesime ara veren firma yetkileri, köylülerin namaza gitmesinin ardından kaldığı yerden çam ağaçlarının kesimine devam etti.

Namazda oldukları saatte yaklaşık 40 çam ağacı kesildiğini öğrenen Ömeraltı köylüleri, aradan geçen bir hafta içerisinde bölgede bir nöbetçi görevlendirirken, yeniden ağaç kesimi olabileceği düşüncesiyle Cuma namazını ağaçların kesileceği bölgede kılmaya karar verdi.

Aşağıbali köyünde daha önceleri imamlık yapmış olan Hasan Ali Kahraman’a haber veren Köy Muhtarı Mehmet Kurt, kesik çam ağaçları ve krom atıklarının bulunduğu bölgeye köy halkını minibüslerle getirdi.

Kaynak :Hurriyet Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18380977.asp?gid=381

Stockings porn