Sarı yazmanın zaferi

Sarı yazmalılar Kastamonu’nun Cide ilçesindeki Loç vadisinde yapılmak istenen HES’e karşı verdikleri mücadeleyi kazandı.

2009 yılından bu yana süren mücadeleleri boyunca, İstanbul’daki şirket merkezinin önünde yaptıkları 28 günlük oturma eylemi de dahil sayısız eylem yapan ve kendilerine Sarı Yazmalılar ismini veren Loçlular, nihai zaferlerini hukuk mücadelesinin sonucunda ilan etti.

Davacı köylülerin avukatı Yakup Okumuşoğlu tarafından yürütülen davada Kastamonu İdare Mahkemesi’nin 28 Haziran 2011 tarihli kararıyla Cide HES için verilen olumlu ÇED raporu iptal edildi.

Loç Vadisi Koruma Platformu tarafından mahkeme kararının ardından bugün yayınlanan basın açıklamasında 16 Mart 2009′da ÇED bilgilendirme toplantısıyla başladıkları mücadelenin zaferle sonuçlandığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi : Vadimizin cennete eşdeğer güzelliğini ve yaşam alanlarımızı kaybetmek üzere iken kıymetini daha iyi anladığımızdan, bunda sonra vadimize daha çok sahip çıkarak, yaşam alanlarımızı koruyacağımıza yemin ettik. Başka iştahı kabaranlar olması halinde, karşılarında bir duvar gibi durarak geçit vermeyeceğiz.

“Mücadelemiz boyunca derdimizi dert edinen, bize destek veren tüm dostlarımıza, tüm platformlara; Ergene’den başlayarak Karadeniz Vadilerinden en son Hopa’ya, Sinop’tan Mersin’e, Antalya Alakır’a, İzmir Allioni’den Munzur’a, Aksu’ya varıncaya kadar, tüm vadilere hem teşekkür eder, hem de tüm gücümüzle yanlarında olacağımızı, hiçbir vadimizi yüzde on cansuyuna 49 yıllığına vermeyeceğimizi de beyan ederiz.

Mücadelemiz boyunca hukuktan ve yasalardan biran olsun ayrılmadık. Bu hukuk mücadelemizde bize destek veren tüm hukuk adamlarına, Çevre Bilimi konusunda bizi aydınlatan tüm Öğretim görevlilerine de ayrı ayrı teşekkür ederiz.

İki yıl öncesine kadar sessiz sakin oturan Kastamonu Cide Loç halkı, kültürüne sarılıp sarıyazmasını baş tacı edip; firmanın bu hukuksuzluğuna isyan ediyor ve bunu da bağımsız yargı onaylıyorsa, bu isyana sebep olanlar mercek altına alınmalıdır. Biz artık Loç halkı olarak Cide HES gitti, huzur geldi demek istiyoruz.

Kaynak :Yeşil Gazete

Haberin Devamı:http://www.yesilgazete.org/blog/2011/07/14/sari-yazmanin-zaferi-cide-hes-iptal-loc-vadisi-kurtuldu/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+YesilGazete+%28Yesil+Gazete%29

Stockings porn