Avrupa Organik Kümeleri Projesi

Ekolojik Üreticiler Derneği ilk kez bir Avrupa projesinin ortağı oldu. Almanya dan Ecoconnect,Fransa dan Peacritt&Organics Cluster,Yunanistan dan Organic Products Cluster adlı sivil toplum örgütleri ile birlikte Türkiye den Ege Üniversitesi,Ekolojik Tarım Organizasyonu ve Ege İhracatçı Birlikleri nin dahil olduğu proje startını 16 haziran da İzmir de verdi.

Avrupa ülkeleri arasında;organik tarıma ait paydaş veritabanı,organik ürün fiyatlarının güncel veriler ile izlenebileceği online pazarlama platformu oluşturulacak projede; Avrupa ülkeleri sivil toplum örgütleri arasında işbirliği ve karşılıklı deneyimlerin paylaşılacak ve proje 18 ay sürecek.

Ekolojik Üreticiler Derneği için önemli bir deneyimin kazanılması yanında uluslar arası ilişkilere atılan ilk adımın olması açısından da anlamlı bir çalışmanın olacağına inanıyoruz.

Ekolojik Üreticiler Derneği; daha bir yıl içinde açtığı 3 Organik Halk Pazarı(Kadıköy,Maltepe ve Zeytinburnu/proje ortağı Geleneksel Tıp Derneği ile birlikte),yerel tohum alanında ilk örgütlenen Karaot Tohum Derneği ile ortak yönetilen kardeş örgüt statüsünün oluşturulması,kardeş örgütü Karaot Tohum Derneği ile birlikte,Türkiye de ilk kez gerçekleştirilen Torbalı ve Seferihisar Tohum Takas Şenlikleri, Seferihisar da Seferihisar Belediyesi ile deneme sürecini tamamlamış ilk sivil yerel tohum korumu ve üretme istasyonu, köylüleri satın ilaçlara mecbur bırakmadan kendi doğal malzemeleriyle zararlılarla ilgili sorunların çozümünün paylaşıldığı köy kahveleri seri eğitim toplantıları gibi mücadelesinde kilometre taşı özelliği taşıyan etkinlik ve projelerinden sonra yine kilometre taşı özelliği taşıyacak Avrupa Organik Kümeleri proje ortağı olarak etkin ve somut eylemlerine devam ediyor!

Kaynak :EKOLOJİK ÜRETİCİLER DERNEĞİ

Haberin Devamı:http://www.ekolojikureticiler.org/index.php/haberler/313-eued-qavrupa-organik-kuemeleri-projesiq-orta-oldu

Stockings porn