Lüferi kurtarın..!

Lüferin daha yavruyken avlanmaması için dilekçeler işbaşında. Daha önce bir vatandaşın dilekçesi ses getirmişti…

Yavru balıkların daha yumurtlamaya bile şansı olmadan avlanmalarına karşı iki kampanya yürütülüyor. Bu sayede balıkların nesillerinin korunması amaçlanıyor

Tarım Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından Su Ürünleri İstişare Kurulu’nda balıkların yasal avlanma boyu gündeme alınıyordu. Ancak heyecanla beklenen toplantı büyük hayal kırıklığı yarattı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıda karar çıkmadı.

Toplantıda, lüferin yasal avlanma boyunun 14 cm’den 18 ya da 19 cm’ye çıkarılması önerildi. Bilimsel verilere göre ise lüfer ancak 24 hatta 25 cm’ye ulaştığında yumurta bırakabiliyor.

cm’de üreme olgunluğuna kavuşan lüfer popülasyonu %60. 20 cm de üreme olgunluğuna kavuşan lüfer popülasyonu ise sadece %10 dolayında deniyor. Bu durum, 11 yaşında bir kız çocuğunun, fiziken doğurabileceği kabulünde bulunarak ona erişkin demeye benziyor.

Dolayısıyla bugün ve yarın yollayacağımız dilekçelere, çağrılara kayıtsız kalmaları mümkün değil. Şimdi lütfen bimer@basbakanlik.gov.tr adresine tek satırlık bir mail yollayın ve deyin ki: ‘Başbakan Hüseyin Eriş’e söz vermişti, lüferi kurtaracağını ilan etmişti; biz de Hüseyin Eriş’iz, bizi de duysun: lüferi kurtarsın!

Kaynak :NTV HABER

Haberin Devamı:http://www.ntvmsnbc.com/id/25225850/

Stockings porn