Valilikten itiraf: Suya siyanür karıştı

Kütahya Valiliği, 13 Haziran’da Dulkadir’in suyuna siyanür karıştığını itiraf etti, sorunun ‘çevre kirliliği yaratmadan çözüldüğü’ açıklandı.

İSTANBUL – Açıklamada, 7 Mayıs’ta Eti Gümüş atık havuzundaki çökmenin ardından çevre köylerde tüm içme, kullanma ve yüzeysel sulardan numune alındığı hatırlatılarak ’13 Haziran’da Sağlık Müdürlüğümüzün her gün aldığı numunelerin neticesi, Dulkadir’in şebeke suyunda siyanürden gelen su kirliliği olayında da, köy kanalizasyon atığı ve buradaki yüzeysel sular suni havuzda toplanmış, anında vidanjörlerle tesisin atık havuzuna nakledilmiştir. Köy ana deposu ve şebekedeki sular vidanjörle alınmış, atık havuzlarına nakledilmiş, ana depo ve şebeke tesisatı sökülerek tesise ait atık havuzlarına atılmıştır” denildi. Hastanelik olan 8 kişi de kan ve idrarında siyanüre rastlanmadığı için taburcu edilirken Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu da “İnkâr etmiyoruz. Sularına siyanür karıştı tabii. Ancak bunun anında öğrenilerek tüm önlemlerin anında alındığını bildiriyoruz’ dedi.

Kaynak :Radikal Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1053256&Date=20.06.2011&CategoryID=85

Stockings porn