Cumhurbaşkanı ‘yılın çevrecisi’

KuzeyDoğa Derneği tarafından doğa koruma çalışmalarına yaptıkları katkıdan dolayı verilen ‘Yılın Çevrecisi’ ödülünü bu yıl vatandaş Metin Boyacıoğlu ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül aldılar.

KuzeyDoğa Derneği tarafından Kars, Iğdır, Ardahan ve Ağrı’daki doğa koruma çalışmaları için verilen ödüle Cumhurbaşkanı’na mektup yazan ve bu mektuptan hareketle gerekli talimatları veren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül layık görüldü.

Vatandaş Metin Boyacıoğlu, ‘Ermenistan sınırı açılırken akbabalar ölmesin’ başlıkla çıkan çevre haberine duyarsız kalmayarak Cumhurbaşkanı’na mektup yazdı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de bu mektubu okuyarak Kars’ın doğasının korunması için gerekli talimatları verdi.

Nesli dünya çapında tehlike altında olan ve derin Arpaçay kanyonundaki kayalıklarda yuva yapan Küçük Akbaba (Neophron percnopterus) bu baskıdan en çok etkilenecek kuşların başında geliyor. 9 Kasım 2010 tarihli Sabah gazetesinde yer alan bu haberde uluslararası sınırların açılırken, sınır bölgelerinin yakınında veya içerisinde kalan uluslararası öneme sahip doğal alanların da artacak insan faaliyeti ve inşaatlardan özenle korunmasının gerektiği vurgulanıyordu.

Bu haberi okuyan ve duyarsız kalmayan Metin Boyacıoğlu Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e bir mektup yazarak kendisini durumdan haberdar etti ve sınırların açılması durumunda doğa korumaya gerekli özenin gösterilmesini istedi. Cumhurbaşkanımız Gül de süratle aynı hassasiyeti göstererek, verdiği direktif ile konuyla ilgili birimlerden gerekenin yapılmasını istedi.

Kaynak :NTV HABER

Haberin Devamı:http://www.ntvmsnbc.com/id/25220321/

Stockings porn