Konya Ovası Suya Doydu Ama

Yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü, ancak ovada fazla sulamaya bağlı olan hastalıklar da bazı bölgelerde kendini gösterdi.

Konya Ovası’nda etkili olan yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü. Sulama masrafından kurtulan çiftçinin verim ve kalitedeki umudu, hububatın tam ihtiyaç duyduğu dönemde düşen yağışlarla bir kat daha arttı

Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü, 2007-2008 yıllarında kuraklığın acısını yaşadıklarını belirterek, bu yılki yağışların mevsim normallerinin üstünde olduğunu söyledi.

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özkan Taşpınar da, özellikle kardeşleşme aşamasında ve sapa kalkma aşamasında hububatın suya çok fazla ihtiyaç duyduğunu, yağışların da bu ihtiyacı karşıladığını vurguladı.

Sarı Pas Hastalığına Dikkat !

Bir hafta içerisinde etkili olabilecek bir yağmur, hububatta sulama ihtiyacını sona erdirecek. Ancak, fazla sulamaya yani bir anlamda aşırı yağışa bağlı olarak gözlenen hastalıklar ovada bazı bölgelerde kendisini gösterdi.

Yağışların beklenen seviyede gitmesi ve hastalıkların büyük zararlar vermemesi halinde, Konya Ovası’nda bu yıl rekolte hedefinin oldukça yüksek olduğu belirtiliyor.

Kaynak :TRT HABER

Haberin Devamı:http://www.trt.com.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=3a0e7836-d73a-4105-8934-e86eb2ac2531

Stockings porn