171 Sıkıştırmalı Katı Atık Toplama Aracı Dağıtıldı

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından, 171 sıkıştırmalı katı atık toplama aracı, Gölbaşı Çevre Referans Laboratuvarında düzenlenen merasimle katı atık birlikleri ve belediyelere dağıtıldı.

Merasimde konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Çevre ve Orman Bakanlığının başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini, Türkiye’nin bu çalışmalarla daha farklı bir noktaya geldiğini belirtti.

Çevreye gösterilecek duyarlılığın, ülkenin geleceği açısından taşıdığı öneme işaret eden Çiçek, çevrenin, dünyanın en öncelikli meselelerinden biri olduğunu, bu sebeple dünya ölçeğinde bir hassasiyet gerektiğini dile getirdi.

Ülke olarak bu konuda daha farklı gayretler içinde olunması gerektiğini belirten Çiçek, aksi halde Türkiye’nin bunun bedelini çok ağır ödediğini söyledi

Çiçek, ‘Çevre konularına duyarsızlık, ilgisizlik hatta çevreye yönelik kasıtlı davranışlar, bizim karşımıza bazen kuraklık, bazen afet, bazen heyelan, taşkın, hava kirliliği veya küresel ısınma, sağlık problemi gibi birçok problemi de karşımıza çıkarıyor ve ülkenin kaynaklarıyla büyük ölçüde bu duyarsızlığımızın bedelini bertaraf etmeye, bunun ortaya çıkardığı sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bazen 1-2 felaket, bakanlığın bütçesinin 2-3 katı oluyor, devlet bütçesine ve ülkemize zarar veriyor’ dedi.

Bu konuda belediye başkanlarının sorumluluklarına değinen Çiçek, belediyelere gelen taleplerin önemli bir kısmının çevre konusunda duyarsızlığı artıran talepler olduğunu söyledi. Çiçek, bu sebeple belediye başkanlarının bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Kaynak :Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Haberin Devamı:http://www.dmi.gov.tr/kurumsal/haberler.aspx?y=2011&f=bakan171

Stockings porn