Grip aşısı ücretsiz oluyor!

Bakan Akdağ’dan açıklamalar: ‘Biz, her türlü aşının, ihtiyacı olan herkese ulaştırılması için çaba sarf eden hükümetiz. SGK da bu anlamda kolaylaştırıcı bir adım daha atmış.’

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, grip aşısının artık raporsuz ve ücretsiz yapılacağını açıkladı. Akdağ, SGK’nın çalışmalarını hatırlatarak ‘Aşı isteyene yapılacak’ dedi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilk defa Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından projesi yapılan ve üretimi sağlanan ambulansla, dört hastanın birlikte taşınabildiğini belirterek, bu ambulanslarla büyük trafik kazalarında birden fazla hasta bekletilmeden hastaneye sevk edileceğini bildirdi.

Bakan Akdağ, Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketici Genel Müdürlüğünün desteğiyle hazırlanan ‘Sağlık Sistemlerinin Krize Hazırlık Değerlendirmesi Raporu-Türkiye’ isimli raporun, Sağlık Bakanlığı ve DSÖ Avrupa Bölge Ofisi tarafından Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen programının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı ve hastane bahçesindeki afet dönemlerindeki hazırlıklardan bazılarını gezerek, konuklara bilgi verdi.

Bir gazetecinin, ‘Daha önceden raporla alınan grip aşısının artık vatandaşlara ücretsiz verileceği yönünde açıklama yapıldı. Böyle bir uygulama var mı? Varsa, bunun devlete maliyeti ne olacak?’ sorusu üzerine Akdağ, ‘Biz her türlü aşının, ihtiyacı olan herkese ulaştırılması için çaba sarf eden hükümetiz. SGK da bu anlamda kolaylaştırıcı bir adım daha atmış. Bu adımları atmaya devam edeceğiz’ dedi.

Kaynak :Haber Türk Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.haberturk.com/saglik/haber/633884-grip-asisi-ucretsiz-oluyor

Stockings porn