‘Türkiye’de Çevre’

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, insanların çevre sorunları konusunda endişeli olduğunu belirterek, ”Vatandaş, devletin çevre konusunda birtakım yasalar çıkartarak düzenlemelere gitmesini ve hatta cezalar koymak suretiyle, özellikle sanayi işletmelerinden başlayarak, çevre kirliliğini engellemesini istiyor” dedi.

İstanbul- Sabancı Üniversitesi İletişim Merkezi’nde düzenlenen toplantı ile ‘Uluslararası Sosyal Saha Çalışmaları Programı’ kapsamında hazırlanan ‘Türkiye’de Çevre’ başlıklı rapor açıklandı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Kalaycıoğlu, yapılan araştırmaya göre, toplumda bir çevre sorunu olduğu algısının yaygın olduğunu, ancak vatandaşın çevre sorunlarını düzeltme konusunda kendisini güçsüz hissettiğini ve bu konudaki girişimlerinden sonuç alamayacağı endişesi taşıdığını ifade etti.

Dolayısıyla, vatandaşın bu konuda kendisinden daha çok devletin söz sahibi olmasını istediğini belirten Kalaycıoğlu, ‘Vatandaş, devletin çevre konusunda birtakım yasalar çıkartarak düzenlemelere gitmesini ve hatta cezalar koymak suretiyle özellikle sanayi işletmelerinden başlayarak, çevre kirliliğini engellemesini istiyor. Aynı zamanda devletin, tek tek bilinç oluşturmak için eğitime öncelik vermesi gerektiğini, bu bilinç geliştikten sonra bireyden birtakım davranışlar beklenmesi gerektiğini, o davranışların sonucunda belki bir gelişme olacağını vurguluyor’ dedi.

Kaynak :Cumhuriyet Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=244156

Stockings porn