El değmemiş petrol yataklarını paylaşmaya başlanıldı.

Dünyanın enerji devleri, Kuzey Kutbu’nun erimesinden faydalanarak el değmemiş petrol yataklarını daha şimdiden paylaşmaya başladı.

Kuzey Kutbu, dünyanın diğer bölgelerine oranla iki kat daha hızlı ısınıyor ve buzullar hızla eriyor. Küresel ısınmanın etkilerinin en hızlı hissedildiği bölgede, 40 yıl içinde yaz aylarında buzul kalmayabileceği belirtilirken bölge bu dönemde gemiyle geçilebilecek duruma geliyor. Dünyadaki petrol ve doğalgaz rezervlerinin 4’te 1’inin bulunduğu tahmin edilen bölge, bazı ülkelerin ve enerji şirketlerinin iştahını kabartıyor.

8 Ülke Konsey KurduKutup Denizi’ne kıyısı olan Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Danimarka, Norveç, İsveç, Finlandiya ve İzlanda’nın oluşturduğu Konsey acil kurtarma operasyonlarına ilişkin bir anlaşma imzaladı. Konsey’in bu ilk anlaşması üye ülkelere arama ve kurtarma çalışmaları için sınır çiziyor. Bu, 1 milyon kilometrekareden büyük bir alana yayılan deniz yatağının paylaşımına ön hazırlık olarak yorumlanıyor. Rusya’nın 4 yıl önce Kuzey Kutbu’nun 4 bin metre dibine bayrak dikmesi büyük tartışmalara yol açmıştı

Kaynak :TRT HABER

Haberin Devamı:http://www.trt.com.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=76adaa4b-7c68-4da9-b86b-5849d68403e5

Stockings porn