DenizTemiz Derneği Intermepa’nın Dönem Başkanı Oldu

Dünya Okyanus Günü’nde INTERMEPA (International Marine Environment Protection Association – Enternasyonal Deniz Çevre Koruma Dernekleri) Yönetim Komitesi toplantısı Atina’da düzenlendi. Toplantıya üye MEPA’lardan Avustralya (AUSMEPA), Kıbrıs (CYMEPA), Yunanistan (HELMEPA), Kuzey Amerika (NAMEPA), Uruguay (URUMEPA) ve Türkiye (TURMEPA) temsilcileri katıldı.

Dönem başkanlığının Haziran 2012’ye kadar TURMEPA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı’ya devredildiği toplantı, Dünya Okyanus Günü’nün ‘okyanuslarımız: fırsat ve sorunlar’ temasına verdikleri önemin göstergesi oldu. Yönetim Komitesi, toplantı sırasında INTERMEPA üyelerinin Meksika Körfezi’nde gerçekleşen petrol platformu patlamasının etkisi hakkındaki derin endişelerini ve durumun bir an önce kontrol altına alınması yönündeki dileklerini dile getirdiler.

Karadeniz Uluslararası Gündemde

Toplantıda yeni INTERMEPA Dönem Başkanı Tezcan M. Yaramancı’nın girişimiyle Karadeniz Platformu adı altında INTERMEPA’nın uluslararası koalisyonunun genişletilmesi ve Karadeniz’i çevreleyen ülkelerin de kendi MEPA’larını oluşturarak Karadeniz’i koruma çalışmalarına katılmalarının teşvik edilmesi de tartışıldı.

Kaynak :TURMEPA

Haberin Devamı:http://www.turmepa.org.tr/haberler/DenizTemizDernegiIntermepaninDonemBaskaniOldu.aspx

Stockings porn