Bir kanal projesi daha geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kanal projesini açıklamasıyla birlikte Kanal İstanbul, ülke gündemine oturmayı başardı. Türkiye, İstanbul’a yapılacak olan bu dev kanalı konuşurken benzer bir proje de Bursa’dan geldi

Başbakan Erdoğan’ın kanal projesi Marmara denizi ile Karadeniz’i birbirine bağlarken Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’nin projesi ise yine Marmara denizini Uluabat gölüne bağlayacak. Proje ile Uluabat gölünden Marmara Denizi’ne dökülen var olan bir su yolu yeniden düzenlenerek, o bölgedeki turizmin canlandırılıması ve gölün doğal bir marina olarak kullanıma açılması hedefleniyor. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar ile birçok eser gün yüzüne çıkarılarak proje ile ziyarete açılacak.

Uluabat gölünden Marmara denizine var olan ve yörede şu anda ‘Kocadere’ olarak bilinen akarsuyun daha önceden Marmara denizine çıkmak için kullanıldığını hatırlatan Altepe, ‘Çok uzun zamandır kullanılmadığı için kanal sığlaşmış ve bazı bölgeleri daralmış. En son 1958 yılında büyük bir geminin kanaldan geçtiği kaydına ulaştık. Yeniden kullanabilmek için temizlenmesi, derinleştirilmesi ve bazı noktaların da genişletilmesi gerekiyor’ dedi.

Kaynak :Hürriyet Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17758484.asp

Stockings porn