Patara Plajı Caretta Carettalar için temizlendi

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Patara Antik Kenti sahilindeki Özel Çevre Koruma Bölgesi kapsamında bulunan ve caretta carettaların önemli üreme merkezlerinden biri olan Patara Plajı temizlendi.

Kaş Kaymakamlığı, Antalya Özel Çevre Koruma Müdürlüğü ve Patara köyü Muhtarlığınca düzenlenen temizlik kampanyasına Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, Antalya Özel Çevre Koruma Müdürü Selahattin Eriç, Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim Karakurt, Kaş Özel İdare Müdürü Ahmet Korkut, Patara Köyü Muhtarı Arif Otlu, Patara köylüleri, Patara İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Kampanyaya katılan öğrencilerden Büşra Ustali, Patara köyünde yaşadığını belirterek, ‘Plaj bizim geleceğimiz’ dedi. Ustali, herkesten plaja çöp atmamalarını istedi.

Öğrenci Merve Ekti, caretta carettaların bu plajda yaşamasını istediklerini anlatırken, Fatma Tangoz ‘Biz nasıl yaşamak istiyorsak ceratta cerattaların da yaşama hakkına sahip çıkmamız gerekir. Gelecekte çocuklarımın, torunlarımın caretta carettaları resimlerde değil, kendilerini görmesini istiyorum. Plajlarımız çöp atmayalım. Gelecek nesillerimize en iyi şekilde bırakalım’ diye konuştu.

Kaynak :Yesil Bilgi Platformu

Haberin Devamı:http://www.yesilbilgi.org/patara-plaji-caretta-carettalar-icin-temizlendi.aspx

Stockings porn