‘Ağlayan Gelin’

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin bazı kesimlerinde yetişen ve halk arasında, ‘ağlayan gelin’ olarak da anılan ters lale, doğayı süsledi.

İlkbahar mevsiminde sadece 15-20 gün çiçek açan ters lale, turuncu, kırmızı ve sarı renkleriyle, eşsiz bir güzellik sunuyor. Dağlık bölgelerin yanı sıra, mezarlıklarda da açan ters lale, yerli ve yabancı ziyaretçilerini bekliyor.

Ters laleye yönelik araştırma yapan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Gevaş Meslek Yüksek Okulu Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şevket Alp, bu bitkinin Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ ve Kahramanmaraş’ın bazı kesimlerinde yetiştiğini söyledi.

Ters lalenin, Türkiye dışında Irak’ın kuzey kesimi ile İran ve Afganistan’da görüldüğünü belirten Alp, ‘Bizim bölgedeki ters laleler çiçek açtı. Nisan sonu Mayıs başında burayı görmek isteyen misafirleri bekliyoruz. Ters laleler 15-20 gün çiçekli kalacak. Tur operatörlerinden özellikle tarihi ve turistik mekanları ziyarete gelen turistlere, bu görsel şöleni de izletmelerini isteriz’ dedi.

Kaynak :NTV HABER

Haberin Devamı:http://www.ntvmsnbc.com/id/25211237

Stockings porn