Dünyanın en büyük doğa koruma kuruluşu 50. yılını kutluyor.

Dünyanın en büyük ve saygın doğa koruma kuruluşlarından WWF, bugün 50. yılını kutluyor. Ancak uyarıyor: gezegeni kurtarmak için bireylerin ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin yanı sıra, iş dünyasının ve hükümetlerin güçlü liderliği gerekiyor.

Kuruluşundan bu yana, yeryüzünde bir milyar hektardan fazla alanın korunmasında etkili olan WWF, nesli tükenmekte olan birçok canlı türünün yaşamasını sağladı. WWF uluslararası ölçekte doğal kaynakların akılcı kullanımını yaygınlaştırılmak amacıyla, sürdürülebilir ormancılığa yönelik Orman Koruma Konseyi (Forest Stewardship Council) ve sürdürülebilir balıkçılığa yönelik Deniz Koruma Konseyi (Marine Stewardship Council) gibi düzenlemelerin uygulanmasını sağladı.

Doğa koruma adına elde edilen bütün bu kazanımlara karşın, iklim değişikliğinin ve ekolojik ayak izlerinin hızlı artışının yol açtığı tehditler hala devam ediyor.WWF Genel Müdürü Jim Leape, ‘Biz, bugüne kadar başardıklarımızla gurur duyuyoruz, ancak, gezegendeki yaşamı tehdit eden karmaşık sorunlara çözüm üretebilmek için daha da ileri gitmemiz, çok daha başarılı olmamız gerekiyor,’ dedi.

WWF Hakkında;WWF, dünyada 100’den fazla ülkede çalışmalar yürüten uluslararası bir doğa koruma kuruluşudur. WWF, küresel ölçekte bir değişim yaratmaya, yeryüzünün en değerli yaşam alanlarını ve canlı türlerini korumayı hedeflemektedir. Doğa korumanın ülke sınırlarını aşan boyutu nedeniyle WWF, biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik mücadelesinde ülkeler arasında işbirliklerinin gerçekleşmesine öncülük eder.

Kaynak :WWF

Haberin Devamı:http://www.wwf.org.tr/page.php?ID=445&mID=418

Stockings porn