KORUMA ALTINDAKİ GÖLDE ÇEVRE KATLİAMI

Isparta’da koruma altındaki Eğirdir Gölü’nün kıyısına çöp döküldüğü haberlerinin ardından Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, basın mensuplarının önünde gölün suyunu içti. Isparta Çevre İl Müdürlüğü’nün toplu balık ölümleri nedeniyle araştırma başlattığı gölde daha önce çöplük alan oluşmuş, çevre katliamına sivil toplum örgütleri sert tepki göstermişti.

Eğirdir- Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, gazetecilere yaptığı açıklamada, Eğirdir Gölü’nü Isparta’nın misafir odası olarak değerlendirdi. Manzaranın eşsiz olduğunu vurgulayan Özmeral, gölü dünyaya açılan bir pencere olarak gördüğünü ve ona ‘gözü gibi baktığını’ söyledi.

Geçmişe göre gölün ve çevresinin daha temiz olduğunu ileri süren Özmeral, Eğirdir’e ait çöplerin Isparta’daki Koçtepe mevkisindeki çöp depolama alanına götürüldüğünü ve ilçe sınırlarında hiçbir yere çöp atılmadığını aktardı. Ancak açık alanlara, bilgisi dışında değişik maddelerin atılmış olabileceğini savunan Özmeral, bunlara karşı da duyarsız kalmadıklarını aktardı.

Kaynak :Cumhuriyet Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=237786

Stockings porn