Şanlıurfa Suruç Ovası Sağ ve Sol Sahil Sulama Projelerinin Temeli Atıldı

Suruç Ovası Sağ ve Sol Sahil Sulama Projesi Temel Atma Merasimi için Şanlıurfa’ya gelen Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Şanlıurfa’ya 3. sınır kapısı açılacağı müjdesi verdi.

Helikopterle Suriye’ye geçen ve görüşmelerde bulunan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hem Suriye hem Türkiye vatandaşlarına Mürşitpınar sınır kapısının en kısa sürede açılacağını ve bölgeye ticari manada büyük katkı sağlayacağını ifade etti.Daha sonra Suruç Ovası Sağ ve Sol Sahil Sulama Projesi Temel Atma Merasimi için Suruç’a geçen Prof. Dr. Eroğlu buradaki konuşmasında Bakanlık olarak 920 dev tesisi, Türkiye genelinde hizmete açtıklarını belirterek, bunların içerisinde 194 tane baraj olduğunu, 10 milyon dekarlık alanı modern sulama sistemiyle suladıklarını, ayrıca taşkın koruma, içme suyu tesisleri bulunduğunu söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İstanbul ve Şanlıurfa dahil pek çok şehirde olmayan içme ve kullanma suyunu bu hükümetin getirdiğini, hiç bir ilin içme suyu sıkıntısı kalmadığını dile getirdi. GAP’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 2013 yılına kadar tamamlanacağını ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:

‘Başbakanımız 27 Mayıs 2008 tarihinde Diyarbakır’a giderek orada GAP Eylem Planını hazırladı ve bize de talimat verdi. ‘GAP’la ilgili yapılması gereken her şeyi yapacaksınız’ dedi. GAP’ta Başbakanımız aynı zamanda ödenekleri tam 10 misli arttırdı. Neticede müteahhitlere şunu söylüyoruz; ‘Para sıkıntısı yok, 3 vardiya halinde, gece gündüz çalışacaksınız.’ Sadece bu yıl GAP’a ayrılan ödenek 2,2 milyar TL, eski parayla 2,2 katrilyon TL. Şunu özellikle ifade etmek istiyorum; GAP’la alakalı bütün, yatırımlar Allah’ın izniyle doludizgin devam edecek. Bütün içme suyu, sulama suyu, barajlar, göletler hepsi tamamlanacak. Bunun size sözünü veriyoruz.’

Kaynak :Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Haberin Devamı:http://www.dmi.gov.tr/kurumsal/haberler.aspx?y=2011&f=surucsulama

Stockings porn