Abant’ta yeni dönem: Sadece yayalara

Abant, Radikal’in gündeme taşıdığı tahribatın ardından Çevre ve Orman Bakanlığı’na devredildi. İlk hedef Abant’ı yayalaştırmak.

Abant Tabiat Parkı’nın işletmesi, Bolu İl Özel İdaresi’nden Çevre ve Orman Bakanlığı’na devredildi. Abant’a artık otobüsler giremeyecek. Uzun vadede de Abant’ın tamamen yayalaştırılması planlanıyor. 2009’dan bu yana İl Özel İdaresi tarafından işletilen Abant Tabiat Parkı’nda yapılan ‘çevre düzenlemesi’, doğayı ve yaban hayatını tahrip etmişti. Yol genişletme, göl seviyesini yükseltme ve ‘Yavru Abant’ adı altında yeni göl oluşturma çalışmaları ilk kez Radikal’in Mart 2010’daki haberleriyle gündeme gelmişti.

Tepkilerin ardından Abant’ın işletmesinin Çevre ve Orman Bakanlığı’na devredilmesi için 3 dava açıldı. Bunlardan Bolu Şehir Plancıları Odası’nın açtığı dava 22 Ocak 2011’de sonuçlandı ve Abant’ın devir işlemleri tamamlandı. Bolu İl Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay, çalışmaların durdurulduğunu, ancak Abant’a ziyaretçi almaya devam edeceklerini söyledi. Akay, ‘Hafta sonları Abant’a 10 bin ziyaretçi geliyor. Asıl projemiz göl çevresine hiç araç girmemesi’ dedi.

Kaynak :Radikal Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1046122&Date=14.04.2011&CategoryID=77

Stockings porn