İzmir Körfezi’ni hükümetle birlikte temizleyeceğiz

Büyük Körfez Projesi’ni hükümetle birlikte hayata geçireceklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: ‘Sayın Başbakan, geçen günlerde bu projeye destek olacaklarını açıkladı. Kendisine buradan teşekkür ediyorum.’ dedi.

Dört yıldır Dokuz Eylül (DEÜ) ve Ege (EÜ) üniversiteleriyle çalıştıklarını, körfez konusunda ellerinde ciddi bir altlık bulunduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu, geçen hafta yine DEÜ ile bir protokol imzaladıklarını aktardı. Kocaoğlu, ‘İzmir Limanı’nın üçüncü nesil büyük gemilere açılabilmesi, işin ekonomik boyutu ve kentte ticaretin gelişmesi açısından çok önemli. Diğer taraftan körfeze akan 16 derenin beraberinde getirdiği malzeme denizi dolduruyor. Geriye dönük olarak 10 yıllık hava fotoğraflarında bu bariz olarak görülebiliyor.’ şeklinde konuştu.

Su kalitesinin artması için mutlaka iç körfezdeki sirkülasyonun artması gerektiğini vurgulayan Kocaoğlu, ‘Bunun için de limanın derinleştirilmesi, oradan gelen suyun çıkacağı kuzeyde sirkülasyon kanalı açılması gerekiyor. Liman tarafı DLH ve TCDD’ye, kuzeydeki dere ağızlarının temizlenmesi ve sirkülasyon kanalının açılması ise bize ait.ÇED süreci için ihaleye çıkılacak. Biz de bu arada dere ağızlarını temizleyecek ve kanal açabilecek makine, ekipman ve gemiyi, müştemilatıyla birlikte almak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.’

Kaynak :Zaman Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1117655&title=baskan-kocaoglu-izmir-korfezini-hukumetle-birlikte-temizleyecegiz

Stockings porn

İzmir Körfezi’ni hükümetle birlikte temizleyeceğiz” için bir yorum

  • 05 Nisan 2011 tarihinde, saat 00:00
    Permalink

    İzmir körfezi gibi Fethiye körfezide hükümetle işbirliği içerisinde temizlense çok iyi olacak, ama hep dağdan tepeden dereler vasıtasıyla denizlere asırlardır topraklar akıyor. temizlerken körfezden alınan çamur açık denize dökülüyor. bunun yerine toprağı çamur olarak geldiği yere dağın, tepelerin başına döksek ileride tekrar çimlenme ve ormanı geri kazanma olu diye düşünüyorum bu çık masraflı bir iş ama sizce ben yanlışmı düşünüyorum? ne dersiniz? denenmiş olsa ne olur.

Yorumlar kapatıldı.