Türkiye Yeşile Bürünüyor

Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, ağaçlandırma konusunda da büyük mesafe katettiklerini söyledi. Silopi’de de 500 dönüm arazi ağaçlandırılıyor.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlık olarak birçok önemli projeyi tamamladıklarını, ağaçlandırma konusunda da büyük mesafe katettiklerini söyledi. Veysel Eroğlu Aydın’da bazı tesislerin temel atma töreninde, hükümetleri döneminde sadece Devlet Su İşleri’nin hizmete açtığı tesis sayısının 920’yi bulduğunu söyledi.

Bakan Eroğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Bizden önceki hükümet sadece 9 tesis açabilmiş. Şimdi bunların içinde değerli dostlar tam 194’ü baraj ve gölet. Ağaçlandırmada da destan yazıyoruz. Bakın ağaçlandırmada gerçekten 2 milyon 300 bin dekar alanda ağaçlandırma yapacağız.Belçikaya yakın bir alanın veya Trakya bölgesinden büyük bir alanı Türkiye’de ağaçlandırıyoruz ve kent ormanları kuruyoruz.’

Silopi Ağaçlanıyor…’Yeşeren Gelecek Ormanı’ projesi kapsamında, Şırnak’ın Silopi ilçesinde 500 dönüm araziye ağaç dikiliyor. Kaymakamlık tarafından başlatılan projeyle 500 dönüm araziye ağaç dikilecek. ‘Yeşeren Gelecek Ormanı’ adı verilen projenin ilk adımı atıldı. İlk fidanlar dikildi… İlçede bulunan resmi kurum ve sivil toplum örgütü temsilcileri de ağaç dikme etkinliğine katıldı.

Toplum Destekli Büro Amiri Semra Kan organizasyona yönelik olarak; ‘Polislik Büro Amirliği olarak artık bizimde dikili bir ağacımız var. Her kurumun bir ağacı var. Bu tür organizasyonların devam etmesini istiyoruz.’ diye konuştu

Kaynak :TRT HABER

Haberin Devamı:http://www.trt.com.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=efe1e03c-c837-4df4-bc57-7c7898e8b838

Stockings porn