Radyasyon Bulutları Şimdi de Çin’de

Nükleer sızıntının sürdüğü Fukuşima Daiçi Nükleer Santrali ve çevresinden gelen ölçümler dünyayı korkuturken radyasyon bulutları Çin’e de ulaştı.

Japonya’da 11 Mart depremi ve tsunamisinin beraberinde getirdiği nükleer tehlike artarak devam ediyor. Fukuşima Daiçi Nükleeer Santrali’ndeki 2 numaralı reaktörde radyasyonun anormal seviyelere yükselmesi üzerine soğutma çalışmaları durduruldu. Havuzdaki yüksek radyasyon üzerine, soğutma çalışmaları yapan ekip reaktörden tahliye edildi.

‘Tehlike Aylarca Sürebilir’

Radyasyon oranı reaktörün çevresindeki havada normalin 4 katı, açıklarındaki deniz suyunda ise bin 850 katı olarak ölçüldü. Birleşmiş Milletler Nükleer Ajansı, tehlikenin aylarca sürebileceği uyarısında bulundu

Radyasyonlu Bulutlar Çin’de Bu arada radyoaktif madde içeren bulutlar, Çin’e de ulaştı. Ülkenin kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinde atmosferde normalden fazla radyasyon tespit edildi. Nükleer serpinti, Avrupa’da İzlanda’dan sonra önce İsveç’e ulaştı. Ancak radyasyon oranı, sağlık için tehdit oluşturmadığından, halktan herhangi bir tedbir almaları istenmiyor.

Kaynak :TRT HABER

Haberin Devamı:http://www.trt.com.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=ea67adc9-1a6c-44f3-ac78-b46023f45737

Stockings porn