Gümrüklerde Japon mallarına karşı radyasyon alarmı.

Japonya’da yaşanan deprem ve tsunami felaketinin ardından ortaya çıkan nükleer tehlikeyle birlikte, Türkiye de aldığı tedbirleri artırıyor.

Gümrük kapılarında alarm seviyesi en üst düzeye çıkarıldı. Japonya ya da diğer ülkelerden gelen Japon menşeli mallar artık bütün limanları kullanamayacak. Söz konusu malların yurda girebilmesi için Haydarpaşa Limanı, İzmir Limanı, Ambarlı ve Mersin Limanı ana üsler olarak belirlendi. Buraya gelecek Japon malları nükleer kontrolden geçirildikten sonra pazardaki yerini alabilecek. Türkiye’deki 17 kara sınır kapısı, 5 deniz liman kapısı ve 2 hava kargo gümrük kapısına kurulan sistemler nükleer alarm verdiğinde, söz konusu bölge hemen özel güvenlik çemberine alınıyor. Konu daha sonra Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’na (TAEK) bildiriliyor. Nükleer yakalamalar kapsamında şimdiye kadar Sezium-137, bazı radyoaktif maddeler ve yine radyoaktif oranı yüksek çelik hammaddesi ele geçirildi. Sınır kapılarından giriş yapan tüm araçlar ‘portal dedektör’ denilen cihazların arasından geçiyor. Tehlikeli bir alarm alındığında, bilgiler ‘on-line’ haberleşme ağı üzerinden TAEK’in Ankara’daki kriz merkezine gönderiliyor

Japonya’da yaşanan trajedinin ardından, nükleer ve radyoaktif madde şüphesi olan ürünler üzerindeki denetimler sıklaştırılacak. Japon menşeli mallar radyasyon ölçümünden geçirilecek.

Kaynak :İşten Haber

Haberin Devamı:http://istenhaber.com/2011/03/23/gumruklerde-japon-mallarina-karsi-radyasyon-alarmi/

Stockings porn