Al Gore: Türkiye iklim politikalarında da bölgesinde lider olmalı

İSTANBUL-ABD eski Başkan Yardımcısı Al Gore Türkiye’nin iklim politikalarında ihtiyaç duyulan lider ülke olabileceğini ifade etti.

İklim değişikliği konusunda yaptığı bilinçlendirme çalışmalarıyla Nobel’e de layık görülen Gore dün akşam İstanbul’da düzenlenen Değişim Liderleri Zirvesi’nde yaptığı sunumda, ‘Türkiye’nin ihtiyaç duyduğumuz liderliği yapabilecek ve gereken değişimleri destekleyebilecek potansiyeli var’ dedi.

’21’nci Yüzyıl Çevre ve Ekonomi Stratejileri’ başlıklı oturumdaki konuşmasında Türkiye’nin bölge ülkeler için bir demokratik model olduğunu hatırlatan Gore, bu liderlik vasfının diğer alanlara da genişletilebileceğini belirtti.

Türkiye’nin küresel iklim politikalarına övgüler yağdıran Gore, ‘Bu konuda tek kelimeyle ‘Vay!’ diyebilirim’ dedi. Gore Türkiye’nin bir rüzgar ve güneş enerjisi merkezi olarak taşıdığı potansiyele de vurgu yaptı.

2099’DA TÜRKİYE ÇÖL OLABİLİR

Bununla birlikte Türkiye’nin karşı karşıya olduğu kuraklık potansiyelinin de altını çizen ABD eski Başkanı, iklim kuşaklarının yıllar içinde yavaş yavaş kuzeye doğru kaymakta olduğunu ve 2099 itibarıyla Sahra Çölü civarındaki iklim kuşağının Türkiye’yi de kapsayacak şekilde Avrupa’nın üzerini kaplayacağını belirtti.

Kaynak :Hürriyet Gazetesi

Haberin Devamı:http://www.hurriyet.com.tr/planet/17276717.asp?gid=286

Stockings porn