Bitki müzesinin çehresi değişecek!

Türkiye’de, alanında az sayıdaki örneği bulunan, bitki çeşitliliği ve temiz havasıyla doğa tutkunlarının ilgisini çeken Adana’daki Süleyman Demirel Arboretumu, yapay gölet, köprüler, botanik bahçesi, aydınlatma, sulama sistemi, sera, araç ve yaya yolları ile zenginleştirilecek.

Adana Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, yaptığı açıklamada, Süleyman Demirel Arboretumu’nun, bitki çeşitliliği ve temiz havasıyla ziyaretçiler için ideal bir alternatif oluşturduğunu söyledi.

Arboretumun, araştırma yapılabilecek bir açık hava laboratuvarı konumunda olduğunu belirten Kara, nesli yok olma tehlikesi altında bulunan endemik ve egzotik bitkilerin burada koruma altına alındığını kaydetti.Kara, Süleyman Demirel Arboretumu’nda, yabancı orijinli türlerin uyumluluğu konusunda da çalışma yapıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

Adana’da şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Süleyman Demirel Arboretumu, bin 170 hektar alana sahip. Bunun 293 hektarını ormanlık, 877 hektarını ise ziraat arazisi oluşturuyor. Alanın 17 hektarlık kısmında bulunan arboretumda, yerli ve yabancı olmak üzere toplam 623 bitki türü yer alıyor. Bitki çeşitliliği ve temiz havasıyla ziyaretçilerin özellikle hafta sonları ilgisini çeken arboretum, yeşilin tüm tonlarını görme imkanı da sunuyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni düzenlemelerle arboretumdaki zenginlik artacak

Kaynak :Yesil Bilgi Formu

Haberin Devamı:http://www.yesilbilgi.org/bitki-muzesinin-cehresi-degisecek.aspx

Stockings porn