AB’nin hedefi yenilenebilir enerji

AB Komisyonu, bir iç pazar yaratılması için 27 üye ülkenin yenilenebilir enerjiler alanında işbirliğini artırmasını istiyor. Ancak bazı AB ülkeleri çevre dostu enerjileri teşvik etmekte yavaş davranıyor.

Deutsche Welle Türkçe’nin bu konuda yaptığı haber şöyle:

Yenilenebilir enerjilerin sayısız avantajı biliniyor: Çevre dostular, doğal gaz ve petrol tekellerinden bağımsızlar ve aynı zamanda istihdam yaratıyorlar.

Bu nedenle AB Komisyonu, enerji alanında bir iç pazar yaratılması için 27 üye ülkenin yenilenebilir enerjiler alanında işbirliğini artırmasını istiyor. Birlik, çevre dostu enerjilerle Avrupa çapında yılda 100 milyar euro tasarruf etmeyi planlıyor. AB Komisyonu’nun enerjiden sorumlu Alman komiseri Günther Oettinger’in temel hedefi ise İngiltere ve İskoçya’dan Hamburg ve Köln’e uzanan rüzgar tribünleri ve Kuzey Afrika güneşini İtalya üzerinden İsviçre ve Münih’e taşıyacak sistemlerle, Avrupa’da enerji alanında bir iç pazar yaratmak.

Avrupa Birliği Komisyonu’nun Enerjiden Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Avrupa’da yenilenebilir enerjilerle ilgili birçok sorun olduğunu söylüyor. Oettinger, ‘Maalesef ulusal teşvik düzenlemeleri, yenilenebilir enerjiler için verimli bir şekilde geliştirilmiyor. Masrafları düşük tutmak için bizim rüzgarın estiği yerde rüzgar tribünleri, güneşin parladığı yerde de güneş panelleri inşa etmemiz gerekli’ diyor.

Avrupa Birliği’nin hedefi, yenilenebilir enerjilerin kullanım oranını 2020 yılına kadar yüzde 20’ye yükseltmek.

Ancak AB yetkilisi Oettinger, her üye ülkenin gerekli çabayı göstermediğini belirterek ‘2010 yılında bazı üyeler, plan dahilinde ilerleme kaydetti, bazıları ise bunun da ötesine geçti. Ancak diğerleri hala arkadan ağır aksak geliyor’ şeklinde konuşuyor.

Kaynak :NTV HABER

Haberin Devamı:http://www.ntvmsnbc.com/id/25177589/

Stockings porn